Nippe

Ennem ostmist!

Puit on looduslik materjal ja me üritame puidu eripära esile tuua ning ära kasutada. Paraku kipub aga tehniliselt töötlemata puit “mängima”. See tähendab, et aegajalt kuivade ilmadega võib puit paisuda või siis kuivada. Samuti võib esineda lõhenemisi või väiksemaid pragusi. Lõhed suurusega kuni  1 cm on palgi puhul normaalsed ja ei vähenda palgi vastupidavust ega ohutust.  Üldjuhul piisab lihtsalt poltide/kruvide pingutamisest ja konstruktsioon on sama stabiilne kui ennem.

Paigaldusest

Soovitame kõik puidust tooted paigaldada niimoodi, et nendel puudub otsene kontakt maaga. Puidul on komme maa seest niiskust imada ja sellega kahaneb tema eluiga. Üldjuhul piisab mõnest tänavakivist, telliskivist, maakivist või miks mitte ka FIBO plokist. Hea märksõna on selle juures, et toote alt võiks õhk läbi käija. Samuti ei tee paha paigaldada puidu ja kivi vahele tükike tõrvapappi.

Hooldusest

Meie tooted on üldjuhul viimistletud TEKNOS Woodex Woodoil loodusliku lahustipõhise puiduõliga, mis kaitseb puitu niiskuse, mädanemise, UV-kiirguse eest ja ka vähendab puitpinna lõhenemist. Parima kaitse saavutamiseks uuendatakse pindu igal aastal. Täpset valemit toote parimaks hooldamiseks on raske anda, kuna see sõltub väga palju toote asukohast. Kui toode asub näiteks katuse all, peidus otsese päikese ja vihma käest siis võib viimistlemise mõneks aastaks unustada. Avatud taeva all oleva toote parimaks säilitamiseks on omaniku enda silm. Kui toode tundub “väsinud” siis see tähendab, et õli on lõplikult imbunud puitu ja vesi ning päike on eemaldanud kaitsva kihi. Aeg oleks toodet värskendada, et ta säraks jälle ja kestaks kauem.

Kui toode on asetatud puude alla, siis paluksime tootelt aeg-ajalt puhastada lehed, lumi või muu niiskust kinni hoidev materjal.

Kui toodet soovitakse talveks katta mõne katva materjaliga, nagu näiteks kile või koormakate, soovitame kindlasti paigaldada kate vaheliistudele. Siis saab puit korralikult hingata ja ei teki hallitust vms.

Mida võlurid tarbivad?

Pikaaegse katse-eksituse meetodile on võlurid lõpuks jäänud kindlaks STIHL mootorsaagidele, Makita tööriistadele ja Teknose puidukaitsevahenditele. Määrdeained soetame me Flexoilist ja saed sõidavad Alexela põlemisveel.

PuukujuridLogo

Kuidas saagida jõulupuud!

Kuidas saagida jõulupuud!
Kuidas saagida jõulupuud!
PuukujuridLogo

Kui oled üksinda laadal..

Üksinda laadal
Üksinda laadal
Tode

Tõsi ta on..